top of page

KOL VE BACAK ESTETİĞİ

 

Kol ve Bacak bölgesinde yağ birikimleri, özellikle kilo verme veya yaşla oluşan deri fazlalıkları görüntüyü bozabilmektedir. Kol ve bacak estetiğinde liposuction, yağ enjeksiyonları, implantlar, kol ve bacak germe ameliyatları uygulanabilmektedir. Diğer estetik ameliyatlarla birlikte uygulanabilen bu işlemlerde kişinin muayene bulgularına göre yöntemler seçilir.

Op.Dr.Nurgül ALTUNTAŞ'a Sorun

Teşekkürler! Mesaj gönderildi.

Kol Estetiği

 

Kol sarkmalarının tedavisinde kullanılacak yöntem, cilt elastikiyetine ve cilt altı yağ toplanma derecesine göre değişkenlik göstermektedir. Cilt sarkıklığı hafif-orta düzeyde ve cilt altı tağ toplanması fazla ise; Bu durumda uyguladığımız tedavi lazer lipoliz (liposuction) yöntemidir.Lazer yardımlı yöntem ile cilt sarkıklığı da bir miktar tedavi edilmiş olur.İyileşme süresi diğer yöntemlere göre daha kısadır. Cilt sarkıklığı ileri düzeyde ise; Bu durumda tercih edilen yöntem kol germe ameliyatı veya "arm lift" adı verilen yöntemdir.Cilt altı yağ dokusunun durumuna göre liposuction yönteme ilave edilebilir. Cilt sarkıklığı yok ise; Bu durumda kol bölgesinin kalın görünmesinin ana sebebi yağ birikimi veya lokalize yağ depolarıdır. Lazer lipoliz yöntemi yağ birikimlerinde uygulanabilecek en uygun cerrahi yöntemdir. Lazer teknolojisinin cilt dıkılaştırma etkisinden de fayda sağlanır.

Bacak Estetiği

 

Bacak estetiği sağlamak amacıyla uygulanan ameliyatlara bacak şekillendirme ameliyatları denir. Bacak şekillendirme ameliyatları bacağı incelten ve kalınlaştıran (şekillendiren) ameliyatlar olmak üzere iki gruba ayrılır. Bacak inceltme yöntemleri arasında liposuction ve uyluk-bacak germe (thigh lift) ameliyatları yer alırken bacak kalınlaştırmak amacıyla uygulanan ameliyatlar ise yağ enjeksiyonu ve bacak (calf) implantlarıdır. Bacak şekillendirme ameliyatları ile bacak bölgesine ait birçok farklı şikayetin giderilmesi mümkün olmaktadır.

Please reload

Noch keine Beiträge in dieser Sprache veröffentlicht
Sobald neue Beiträge veröffentlicht wurden, erscheinen diese hier.
bottom of page