Rinoplasti Sonrası Ödem

En son güncellendiği tarih: 13 Eki 2019


Rinoplasti (burun ameliyatı) ameliyatlarından sonra burunda ve çevresinde ödem görülmesi normal bir durumdur. Kişinin deri yapısı, kullanılan teknik, anatomik özellikler ortaya çıkabilecek ödem miktarını etkileyebilir.


Rinoplasti uygulanan kalın derili kişilerde daha fazla ödem oluşabilir ve ince derili kişilere göre daha geç geçebilir. Erken dönemde bol sıvı tüketilmesi, yeşil çay gibi bitki çayları ödemi azaltabilir. Burun sırtındaki iyileşmeye yardımcı olmak için doktorunuz tarafından önerilen masajları da yapmanızda fayda vardır.

Rinoplasti (burun ameliyatı) sonrasında burun sırtı ve çevresi ödem ve iyileşme nedeniyle hassas olduğundan gözlük takmamanız önerilir. 3.aydan sonra hafif çerçeveli gözlükler kullanılabilir. Eğer kişi mutlaka gözlük kullanmalıysa lens kullanması önerilir.

Burun sırtındaki ödem kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 3.ayda toparlar , burun ucunun tam olarak normale dönmesi ise 6 ay-1 yıl arasındaki süreçte gerçekleşir.

Burun ameliyatları sonrasında sabırlı olup iyileşme sürecinin tamamlanmasını beklemek önemlidir. Dokuların kendini toparlama ve yenileme süreci olduğu unutulmamalıdır.

https://www.nurgulaltuntas.com/burun-estetigi

#burunestetiği #rinoplasti #burunestetiğisonrası #burunameliyatısonrasıödem #estetiksonrasıiyileşme

48 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

WHATSAPP

+90 505 799 29 98

TELEFON

+90 262 331 61 61

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

ADRES

İzmit Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:125

(Akbank E 5 şubesi üstü)

HASTANELER

Özel Kocaeli Acıbadem 

Gebze John Hopkins ASM

Özel Cihan Hastanesi

Bu site  Op.Dr.Nurgül Altuntaş tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada verilen bilgiler doktor muayenesi yerini tutmaz, reçete veya tedavi amaçlı kullanılamaz.

Tedavi önerileri kişiye göre değişeceği için size uygun tedaviyi öğrenmek için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Tasarım by @opdrnurgulaltuntas  Her hakkı saklıdır.