Koruyucu Rinoplasti

En son güncellendiği tarih: 13 Eki 2019

Rinoplasti nedir? Koruyucu Rinoplasti nedir? Neden koruyucu rinoplasti teknikleri yaygınlaşıyor? Koruyucu rinoplasti başarılı mı?

Rinoplasti nedir?

Rinoplasti estetik burun ameliyatlarının diğer adıdır. Genel olarak burun yüzey estetiği olarak algılansa da görsel ve fonksiyonel müdahaleleri içeren bir ameliyattır.Koruyucu Rinoplasti nedir?

Rinoplasti günümüzde açık,kapalı, let down gibi yöntemlerle uygulanıyor. Bir yöntemin diğer yönteme üstünlüğünden ziyade burada önemli olan uygun hastaya uygun tekniği uygulayabilmektedir. Her teknik her hastada mutlaka başarılı sonuç verir diyemeyiz. Koruyucu Rinoplasti ise hangi teknik kullanılıyor olursa olsun burun dokularına minimal travma yaratarak, dikkatli bir cerrahi, doku bütünlüğünde daha az zedelenmeye yol açacak müdahale biçimi şeklinde açıklanabilir.

Plastik,Rekonstrük ve Estetik Cerrahi disipline temelde doku ,organ koruyucu, dokuları kendine en yakın doku ile yeniden onarım şeklinde prensiplere sahiptir. Koruyucu Rinoplasti bu prensiplerin burun estetiği, rinoplasti ameliyatlarında titizlikle uygulanması olarak düşünülebilir. Bütün tekniklerde uygulanan koruyucu yöntemler daha doğal sonuçlar elde edilmesine, daha kısa ve konforlu iyileşme dönemi geçirilmesine yardımcı olur.

20 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

WHATSAPP

+90 505 799 29 98

TELEFON

+90 262 331 61 61

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

ADRES

İzmit Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:125

(Akbank E 5 şubesi üstü)

HASTANELER

Özel Kocaeli Acıbadem 

Gebze John Hopkins ASM

Özel Cihan Hastanesi

Bu site  Op.Dr.Nurgül Altuntaş tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada verilen bilgiler doktor muayenesi yerini tutmaz, reçete veya tedavi amaçlı kullanılamaz.

Tedavi önerileri kişiye göre değişeceği için size uygun tedaviyi öğrenmek için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Tasarım by @opdrnurgulaltuntas  Her hakkı saklıdır.