top of page

Burun Estetiği Sonrası Halsizlik

Güncelleme tarihi: 9 Kas 2019


Burun estetiği sonrası kanama, ağız kuruluğu, burun estetiği sonrası spor, burun estetiği sonrası iyileşme, burun estetiği sonrası ödem , burun estetiği sonrası iyileşirken nelere dikkat edilmeli.

Burun estetiği sonrası dönem günümüzde gelişen minimal travmatik tekniklerle daha konforlu geçmektedir. Ameliyattan sonra verilen önerilere uymanız, kontrollerinize düzenli gelmeniz daha sağlıklı bir iyileşme dönemi geçirmeniz açısından önemlidir.


 

Halsizlik ; Burun estetiği sonrası genel anestezi etkisi , vücudun travmaya cevabı nedeniyle halsizlik duymanız doğal. Bol sıvı almanız, taze sebze meyve tüketmeniz , proteinden zengin beslenmeniz,bol bol dinlenmeniz bu bakımdan önemli.

Halsizlik birkaç gün içinde yavaş yavaş düzelecektir. Bazen hastalar ameliyatta kan kaybedip halsiz düştüklerine dair yanlış algılar geliştirebilir.

Burun ameliyatlarında önemli bir komplikasyon oluşmadıkça kişinin genel vücut fonksiyonlarını bozacak kadar bir kanama oluşmaz. Kansızlık yaratıp halsizlik yaratacak kadar bir kan kaybı söz konusu değildir. Ameliyat sonrası hafif sızıntılar görülebilir.

Burundan sızıntı şeklinde kanama olması doğaldır.Genelde pembe açık renkli, burun salgıları ile karışık bir kanama olur, eğer çok miktarda bir taze kan gelmesi şeklinde bir kanama söz konusu ise mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Bazen sürekli yatmak da hastayı kötü hissettirebilir evde dinlenirken günlük vaktinizi hafif aktiviteler yaparak geçirmeniz sosyal hayatınıza daha çabuk adapte olmanız , halsizliği çabuk atlatmanız açıcından önemlidir.


BURUN ESTETİĞİ SONRASI MERAK EDİLENLER

Op.Dr.Nurgül ALTUNTAŞ

Kocaeli Estetik Cerrah

692 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page