top of page

Burun Estetiği Sonrası Kanama

Güncelleme tarihi: 9 Kas 2019


Burun Estetiği sonrası kanama normal mi? Burun estetiği sonrası kanama ne zaman durur? Burun estetiği sonrası kanama neden olur? Rinoplastiye bağlı kanamalarda ne yapmalıyım?

Burun estetiği nefes yolu sorunlarının giderilmesi ve burun şeklinin yüz ile uyumlu hale getirilmesi için uygulanan bir ameliyattır. Burun kanlanması çok yoğun bir organdır. Bu nedenle bu bölgede yapılan cerrahilerde ameliyat sonrası kanamalar olması normaldir.


burun estetiği kanama - dr nurgul altuntaş

 

Burun estetiği sonrasında sızıntı şeklinde kanama olması normaldir. İlk günlerde biraz yoğun olabilir ama sonra zaman içinde azalır. Genel olarak burun salgıları ile karışmış açık renkli bir sızıntı görülür. Bazen burun içinden minik pıhtılar çıkabilir.

Burun estetiği sonrasında birkaç gün içinde bu sızıntılar azalarak tamamen geçer. Kanka dediğimiz burun etlerine müdahale edildiği durumlarda kanama biraz daha fazla olabilir.

Burun ameliyatı sonrasıdan oda sıcaklığı 22-23 derece seviyesinde olmalıdır, daha yüksek sıcaklıklarda veya yazı güneşin dik geldiği saatlerde güneş altında bulunmak burunda kanama riskini artırır. Bu durumlarda dikkatli olunmalıdır.

Eğer sızıntı şeklinde değil de sürekli akan bol miktarda taze kan geliyorsa burnunuzdan mutlaka doktorunuzla iletişime geçiniz. Hafif kanamalarda soğuk uygulama, bazı damarları büzücü spreyler işe yarayabilir. Hiçbir şekilde kanama durmuyorsa burun içinin kontrol edilmesi ve yeniden tampon konulması gerekebilir. Burun estetiği sonrası kanama %1 hastada komplikasyon olarak görülebilir. Doktorunuzla iletişim içinde bulunmanız erken müdahale edilip sorunun hızlı çözülmesini sağlar.


BURUN ESTETİĞİ SONRASI MERAK EDİLENLER 


108 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page