Burun Estetiği Sonrası Kanama

En son güncellendiği tarih: 9 Kas 2019


Burun Estetiği sonrası kanama normal mi? Burun estetiği sonrası kanama ne zaman durur? Burun estetiği sonrası kanama neden olur? Rinoplastiye bağlı kanamalarda ne yapmalıyım?

Burun estetiği nefes yolu sorunlarının giderilmesi ve burun şeklinin yüz ile uyumlu hale getirilmesi için uygulanan bir ameliyattır. Burun kanlanması çok yoğun bir organdır. Bu nedenle bu bölgede yapılan cerrahilerde ameliyat sonrası kanamalar olması normaldir.


Burun estetiği sonrasında sızıntı şeklinde kanama olması normaldir. İlk günlerde biraz yoğun olabilir ama sonra zaman içinde azalır. Genel olarak burun salgıları ile karışmış açık renkli bir sızıntı görülür. Bazen burun içinden minik pıhtılar çıkabilir.

Burun estetiği sonrasında birkaç gün içinde bu sızıntılar azalarak tamamen geçer. Kanka dediğimiz burun etlerine müdahale edildiği durumlarda kanama biraz daha fazla olabilir.

Burun ameliyatı sonrasıdan oda sıcaklığı 22-23 derece seviyesinde olmalıdır, daha yüksek sıcaklıklarda veya yazı güneşin dik geldiği saatlerde güneş altında bulunmak burunda kanama riskini artırır. Bu durumlarda dikkatli olunmalıdır.

Eğer sızıntı şeklinde değil de sürekli akan bol miktarda taze kan geliyorsa burnunuzdan mutlaka doktorunuzla iletişime geçiniz. Hafif kanamalarda soğuk uygulama, bazı damarları büzücü spreyler işe yarayabilir. Hiçbir şekilde kanama durmuyorsa burun içinin kontrol edilmesi ve yeniden tampon konulması gerekebilir. Burun estetiği sonrası kanama %1 hastada komplikasyon olarak görülebilir. Doktorunuzla iletişim içinde bulunmanız erken müdahale edilip sorunun hızlı çözülmesini sağlar.


BURUN ESTETİĞİ SONRASI MERAK EDİLENLER 


Burun Estetiği sonrası darbe alınırsa ne olur?


Burun Estetiği sonrası burun temizliği nasıl yapılır?


Burun Estetiği sonrası kanama normal mi?


Burun Estetiği sonrası sigara içilir mi?


#burunestetiği #kocaeliburunestetiği #burundoktoru #eniyiestetikcerrah #estetikcerrahkocaeli #drnurgulltuntas #kocaeliacıbadem

28 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

WHATSAPP

+90 505 799 29 98

TELEFON

+90 262 331 61 61

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

ADRES

İzmit Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:125

(Akbank E 5 şubesi üstü)

HASTANELER

Özel Kocaeli Acıbadem 

Gebze John Hopkins ASM

Özel Cihan Hastanesi

Bu site  Op.Dr.Nurgül Altuntaş tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada verilen bilgiler doktor muayenesi yerini tutmaz, reçete veya tedavi amaçlı kullanılamaz.

Tedavi önerileri kişiye göre değişeceği için size uygun tedaviyi öğrenmek için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Tasarım by @opdrnurgulaltuntas  Her hakkı saklıdır.