Meme Büyütme Sonrası İyileşme

En son güncellendiği tarih: 13 Eki 2019


Meme büyütme ameliyatı sonrası birkaç gün kendinizi biraz yorgun ve halsiz hissedebilirsiniz. Bu günlerde hastaneye gelmenizde veya evde yardımcı olması için yanınızda birileri olması bu dönemi rahat atlamanız için iyi olur.


Ameliyat sonrası birkaç gün ağrı olması normaldir genel olarak ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilir. İyileşme döneminde 7-10 kg ilk ağırlıkları taşımamanız önerilir. Eğer küçük çocuğunuz varsa onun bakımında yardımcı olacak birileri rahat etmenizi sağlayacaktır.

Başınız iki yastıklar yüksek olacak şekilde sırtüstü yatmanız önerilir. Bu şekilde uyumakta güçlük çeken hastalar yastıklarla destek yaparak hafif yan dönebilirler. İlk günlerde sebze ve meyve ağırlıklı bol proteinli beslenmek iyileşmeyi olumlu etkiler. Bol sıvı gıda almak, kısa yürüyüşler yapmak yine yararlı olacaktır. İlaçlarınızı doktoruzun tarif ettiği şekilde kullanmalı ve kontrollerinizi aksatmamalısınız. Meme büyütme sonrası 7-10 gün içinde kişi normal hayatına dönebilir.


https://www.nurgulaltuntas.com/meme-buyutme

#memeameliyatı #memebüyütme

15 görüntüleme0 yorum

WHATSAPP

+90 505 799 29 98

TELEFON

+90 262 331 61 61

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

ADRES

İzmit Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:125

(Akbank E 5 şubesi üstü)

HASTANELER

Özel Kocaeli Acıbadem 

Gebze John Hopkins ASM

Özel Cihan Hastanesi

Bu site  Op.Dr.Nurgül Altuntaş tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada verilen bilgiler doktor muayenesi yerini tutmaz, reçete veya tedavi amaçlı kullanılamaz.

Tedavi önerileri kişiye göre değişeceği için size uygun tedaviyi öğrenmek için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Tasarım by @opdrnurgulaltuntas  Her hakkı saklıdır.