top of page

Meme dikleştirme ve büyütme

Güncelleme tarihi: 14 Eki 2019


Meme şekli kilo alıp verme, hamilelik, emzirme süreçlerinden etkilenerek oldukça değişir ve genel olarak sarkma, içindeki dokularda azalma meydana gelir. Meme küçüklüğü veya büyüklüğü tek başına implant yerleştirilmesi veya redüksiyon işlemleri ile düzeltilebilir. Ancak meme sarkması daha karmaşık bir tedavi gerektirebilir.


 

Pitoz olarak adlandırılan meme sarkması meme ucunun istenilen seviyeden daha aşağıda yerleşmesi olarak tanımlanabilir. Meme pitonu tedavisinde tek başına dikleştirme yeterli olabileceği gibi dikleştirme ile birlikte büyütme yapılması da gerekebilir. Aslında dikleştirme ve büyütme çok farklı işlemlerdir ancak pitotik memede bazen bu iki farklı tekniğin birlikte kullanılması gerekebilir.

Memede sarkma ile birlikte volum kaybı da varsa meme dikleştirme ile birlikte implant ile meme büyütme birlikte uygulanması önerilir. Memedeki pitozun büyüklüğüne göre farklı dikleştirme yöntemleri uygulanabilir. Eğer volümü yeterli bir memede sarkma gözleniyorsa tek başına dikleştirme sorunları gideren bir ameliyat olmaktadır. Hangi yöntemin uygun olacağı muayene sonrasında hastanın beklentileri ve anatomisine karar verilir.
Op.Dr.Nurgül ALTUNTAŞ

24 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page