Burun ameliyatı - dudak dolgusu

En son güncellendiği tarih: 15 Eki 2019


Burun ameliyatı uygulanan kişilerde konuşurken burnun dudağa doğru düşmesi düzeltildiğinde dudaklar ön plana çıkar ve eğer volum olarak yetersizse görünümü rahatsız edici olabilir. Öte yandan şekilli bir dudak burun ile bütünleştiğinde daha orantılı bir görünümü sağlayabilir.


Burun ameliyatı sonrasında dudak dolguları uygulanarak yüz bütünlüğü sağlanması amaçlanır. Dudak dolgusu talep eden rinoplasti uygulanan kişilerin en çok merak ettiği dolgunun ne zaman uygulanacağıdır.

Burun ameliyatından ortalama 3 ay sonra dudak dolgusu uygulanabilir. Beklemekteki amaç yüzdeki ödemin azalması burun şeklinin ortaya çıkması içindir.

Burun ameliyatı sonrasında üst dudakta ve çevresinde ödem oluşması normaldir. Bu bölgede henüz iyileşme aktif olarak devam ederken dudak dolgusu yapılması önerilmez. Sonrasında ödemler geçtiğinde dolgu 20-30 dk içinde uygulanır. Asimetri veya yetersiz volum olması durumunda 10-12 sonra kontrol yapılır ve sorunu düzeltecek şekilde yeniden dolgu uygulanır.

Op.Dr. Nurgül ALTUNTAŞ

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

Kocaeli

#dudakestetiği #dolguuygulamaları #kocaeliestetik #kocaeliplastikcerrah

43 görüntüleme0 yorum

WHATSAPP

+90 505 799 29 98

TELEFON

+90 262 331 61 61

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

ADRES

İzmit Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:125

(Akbank E 5 şubesi üstü)

HASTANELER

Özel Kocaeli Acıbadem 

Gebze John Hopkins ASM

Özel Cihan Hastanesi

Bu site  Op.Dr.Nurgül Altuntaş tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada verilen bilgiler doktor muayenesi yerini tutmaz, reçete veya tedavi amaçlı kullanılamaz.

Tedavi önerileri kişiye göre değişeceği için size uygun tedaviyi öğrenmek için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Tasarım by @opdrnurgulaltuntas  Her hakkı saklıdır.