Meme Küçültme Sonrası Ağrı

En son güncellendiği tarih: 14 Eki 2019


Meme küçültme ameliyatı estetik görünümü restore etmenin yanında fonksiyonel olarak da kişinin hayat kalitesini artıran bir ameliyattır. Meme küçültme kararı verirken kişilerin en çok endişe ettiği durumlardan biri meme küçültme sonrası ağrı olup olmayacağı, iyileşme döneminin nasıl geçeceğidir.


Meme küçültme sonrasında kesi hatlarında sızı olabilir ancak belirgin rahatsız edici ağrılar oluşmaz. Kesi hatlarındaki sızılar basit ağrı kesiciler ile dindirilebilir. Kişiye göre değişmekle birlikte iyileşme süresi ortalama 5-7 gündür. Genel olarak 5. günden itibaren kişi iş ve sosyal hayatına dönebilir.

Şeker hastalığı gibi ek hastalıkları olan veya ileri yaş hastalarda iyileşme biraz daha uzun sürebilir. Hareketlerde kısıtlılık veya ağrılar biraz daha belirgin olabilir ancak günlük hayatı bozacak şekilde değildir.

Meme küçültme sonrasında ağır sporlardan, yorucu aktivitelerden kaçınılması iyileşmeyi çabuklaştırır. İyileşme döneminde özel bir sutyen kullanılarak kişinin rahat hareket etmesi, ödemlerinin daha çabuk geçmesi amaçlanır.

Op.Dr.Nurgül ALTUNTAŞ

Estetik ve Plastik Cerrahi

Kocaeli

#kocaelimemeestetiği #memebüyütme #bayanestetikcerrah #bayancerrah #memeküçültme

16 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

WHATSAPP

+90 505 799 29 98

TELEFON

+90 262 331 61 61

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

ADRES

İzmit Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:125

(Akbank E 5 şubesi üstü)

HASTANELER

Özel Kocaeli Acıbadem 

Gebze John Hopkins ASM

Özel Cihan Hastanesi

Bu site  Op.Dr.Nurgül Altuntaş tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada verilen bilgiler doktor muayenesi yerini tutmaz, reçete veya tedavi amaçlı kullanılamaz.

Tedavi önerileri kişiye göre değişeceği için size uygun tedaviyi öğrenmek için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Tasarım by @opdrnurgulaltuntas  Her hakkı saklıdır.