top of page

Meme büyütmede kullanılan implantlar

Güncelleme tarihi: 14 Eki 2019


Meme büyütmede hangi implantlar kullanılır? Yuvarlak protez nedir ? Damla protez ne zaman kullanılır? Meme dikleştirmede hangi protezler kullanılır?

MEME BÜYÜTMEDE KULLANILAN İMPLANT ÇEŞİTLERİ

Meme büyütmede silikon implantlar uzun yıllardır kullanılıyor. Meme implantları içerdikleri maddeye göre su dolgulu-silikon dolgulu, yüzey özelliğine göre pürüzlü-pürüzsüz, şekline göre damla-yuvarlak, yüksekliklerine göre düşük-orta -yüksek profil olarak sınıflandırılabilir.


 

Günümüzde daha çok pürüzlü yüzeyli silikon dolgulu implantlar kullanılıyor. Diğer özellikler ise kişinin beden yapısı,beklentisi,yapılacak işlemlere göre belirleniyor.

Meme büyütme işleminde eğer implant meme altına konulacaksa damla protezler daha doğal bir görünüm verebilir. Eğer kas altına konulacaksa yuvarlak protezler daha iyi dolgunluk sağlar ve kasın etkisi ile damla protez gibi doğal görünebilirler. Ancak burada net bir kural veya sınırlama yoktur. Önemli olan kişinin beklentilerini doktoru ile açıkça paylaşmasıdır zaten Estetik ve Plastik Cerrahi uzmanları kişinin anatomik yapısına, tecrübesine göre hastaya en uygun seçenekler hakkında bilgi verecektir.

Meme büyütme dikleştirme ile birlikte uygulanacaksa genellikle yuvarlak protezler tercih edilir. Kişinin mevcut meme doksununa göre yüksek profil veya orta profil meme implantı kullanılabilir.

Meme büyütmede kullanılacak meme implantının özelliklerine meme çapı, deri esnekliği, kişinin boyu kilosu gibi matematiksel veriler değerlendirilerek ve hastanın beklentisi göz önünde bulundurularak karar verilir. Maalesef bazen kişiler çevresinden duydukları yanlış bilgiler veya arkadaşlarına konulan protezin boyutu ile ilgili deneyimlerden yola

Sonuç olarak meme büyütme için kulaktan dolma bilgilerle veya internet üzerinden elde edilen verilerle herhangi bir protez çeşidi veya boyutu ile ön yargılı olmadan Estetik ve Plastik Cerrahi hekimine başvurup onun önerileri doğrultusunda hareket etmeniz yararlı olacaktır.

#kocaelimemebüyütme #MEMEBÜYÜTME #MEMEİMPALNTLARI #yuvarlakmemeprotezi #anatomikmemeprotezi

84 görüntüleme0 yorum