top of page

Labiaplasti zor bir ameliyat mıdır?

Labiaplasti nasıl uygulanır? Labiaplasti için uygunadaylar kimlerdir? Labiaplasti zor bir ameliyat mıdır? Labiaplasti iyileşme dönemi nasıldır? 

Labiaplasti kimlere uygulanır?


Labiaplasti genital bölgede iç dudak yapılarında aşırı büyüklük, sarkma ,asimetri olan kişilere uygulanır. Bu durum gelişme dönemindeki genetik ya da hormonal etkilere bağlı olabileceği gibi tekrarlayan doğumlar sonrasında da ortaya çıkabilir.


Labiaplasti nasıl uygulanır?


Labiaplasti genital bölgedeki fazla dokuların flep yöntemi ile çıkarılması ile uygulanan estetik ve fonksiyonel bir müdahaledir. Fazla dokular çıkarıldıktan sonra kalan bölüm estetik ünitelere uygun olarak onarılır. İşlem lokal anestezi altında veya sedoaneljezi ile uygulanabilir. Genel olarak hastanede yatış gerektirmez. Diğer estetik cerrahi müdahaleler ile birlikte uygulanabilir.


Labiaplasti zor bir ameliyat mıdır?


Kısa süreli, hastanede yatış gerektirmeyen, ameliyat sonrası süreci rahat olan bir işlem olan labiaplasti diğer estetik müdahalelere göre basit görünmekle birlikte sonuçta bir ameliyattır. Kanama, enfeksiyon, yaraların iyileşmemesi, yara açılması görülebilecek komplikasyonlardır.


Labiaplasti iyileşme dönemi nasıl olmaktadır?


Labiaplasti sonrasında iyileşme ortalama 7-10 gündür, dikişlerin tam olarak düşmesi 4-5 haftayı bulabilir. Genel olarak 2. günden sonra iş ve sosyal hayata dönülebilir. İyileşme döneminde genital bölge temizliğine dikkat edilmesi önemlidir.


155 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page