Labiaplasty için uygun adaylar kimlerdir?

En son güncellendiği tarih: 10 Eki 2019


Labiaplasty labium minus adı verilen iç genital dudakların küçültülmesi işlemidir. Son yıllarda gençler arasında oldukça yaygınlaşan bir ameliyat haline gelmiştir. İnternetin yaygınlaşması toplumda ifade edilmesi zor konularda daha rahat bilgi edinilmesinin yolunu açtı. Ancak bu durum bazen yanlış bilgilenmeye de sebep olabilir. Gençler buradan edindikleri bilgilerle normal sınırlarda olan genital bölge anatomilerinin anormal olduğunu düşünmeye başlayabilir.

Bu nedenle genital bölge görünümü ile ilgili sorun olduğunu düşünüyorsanız öncelikle doktora başvurup muayene olmalısınız.


Labiaplasty iç dudakların dış dudaklarda oldukça dışa taşarak sarkması, iç çamarı giyerken sorun olulturacak kadar büyük olması durumunda önerilir. Genital bölgesinde sorun olduğunu düşünen herkese uygulanması doğru değildir. Mutlaka beden algı bozukluğu, psikolojik travma olup olmadığı araştırılmalıdır.

Genital bölgedeki sorunlar labiaplasty, vajinoplasty gibi ameliyatlarla düzeltilebilmektedir. Ancak kadınların neyin normal olduğu neyin anormal olduğu konusunda bilgilendirilmesi gereksiz takıntıların giderilmesini sağlayarak gerçekten ihtiyacı olan kişilere cerrahi uygulanmasını sağlayacaktır.

Op.Dr.Nurgül ALTUNTAŞ

#labiaplasti #genitalestetik #kocaeliestetik #kocaeliestetikcerrah #lazerlegenitalestetik #estetikameliyat

44 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

WHATSAPP

+90 505 799 29 98

TELEFON

+90 262 331 61 61

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

ADRES

İzmit Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:125

(Akbank E 5 şubesi üstü)

HASTANELER

Özel Kocaeli Acıbadem 

Gebze John Hopkins ASM

Özel Cihan Hastanesi

Bu site  Op.Dr.Nurgül Altuntaş tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada verilen bilgiler doktor muayenesi yerini tutmaz, reçete veya tedavi amaçlı kullanılamaz.

Tedavi önerileri kişiye göre değişeceği için size uygun tedaviyi öğrenmek için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Tasarım by @opdrnurgulaltuntas  Her hakkı saklıdır.