top of page

genital estetik

Güncelleme tarihi: 10 Eki 2019


“GENİTAL ESTETİK, HASTALARI MEMNUN EDEN BİR AMELİYATTIR.”

İnsanlar neden genital estetiği tercih ederler?

Mahrem bir durum olduğu için herkes kendini normal zannediyor, ama araştırdıkça normal olmadığını görüyor ve genelde hastalar o şekilde geliyor veya yaptıran birinden duyup başvuruyor. Genellikle en sık gördüğümüz genital bölgedeki yapıların fazla büyümesi ve sarkması şeklinde oluyor. Bu bazen ergenlik döneminde hormonların etkisine bağlı olarak gelişimsel bir sarkıklık veya fazla doğum yapmayla alakalı hastanın ilerleyen yaşlarda tüm vücutta olduğu gibi genital bölgesinde ortaya çıkan bir sarkıklık olabilir.


 

Bu konuyu hastalar aileleriyle veya arkadaşları ile rahatlıkla paylaşamıyor elbette ki, o çekingenliği aşıp cerrahiye karar verebilen kişiler tedavi tamamlandıktan sonra oldukça mutlu oluyor çünkü sadece görsel açıdan değil, hijyenik açıdan da hayat konforunu artıran bir ameliyatlardır genital estetik işlemler.

Çünkü büyük ve uzun olan dokulardan dolayı genital bölgede biriken mikroplar bazı kadın hastalıklarıyla ilgili enfeksiyonları tetikleyebiliyor. Sürekli koku yapabiliyor, hastayı rahatsız edebiliyor günlük hayatta. Genital estetik de tıpkı meme cerrahisi gibi memnuniyetin yüksek olduğu bir ameliyattır. Hastalar cinsel açıdan da kendini daha öz güvenli hissediyor. Bu da sevdiğim bir ameliyat türüdür çünkü hastaların sorununu etkili bir şekilde çözen bir cerrahidir.

Hep bayanlardan bahsettik erkekler estetiği nasıl bakıyorlar?

Bayan estetik cerrahi olunca sadece bayanların başvurduğu düşünülüyor, ama artık erkeklerde azımsanmayacak ölçüde estetik cerrahiye başvurmakta.Erkekler özellikle ameliyatsız estetik işlemlere son yıllarda giderek daha fazla ilgi duyuyor. Erkekler de artık bakımlı olmak istiyorlar ve farklı yaşlarda farklı alanlarda taleplerle estetik cerrahiye başvuruyorlar. Gençler daha çok burun estetiği, saç ekimi ve yağ aldırma işlemlerini yaptırırken,yaşla birlikte göz kapağı cerrahisi, yüz gençleştirme ve yüz germe daha çok talep ediliyor.

21 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page