Genital bölge estetiği

En son güncellendiği tarih: 15 Eki 2019


Genital bölgede gelişim çağında ortaya çıkan deformiteler veya doğumlar sonrası oluşan değişiklikler kişileri rahatsız edecek görsel veya fonksiyonel sorunlara yol açabilir. Genital bölgede en sık karşılaşılan sorunlar iç dudak olarak adlandırılan labia minoraların normalden büyük olması, vajinal genişleme, dış dudak olarak adlandırılan labia majorların yetersiz büyüklükte veya sarkmış olmasıdır.


Genital bölgede iç dudakların büyüklüğünün azaltılarak dış dudakların örteceği boyutlara getirilmesi işlemine "labiaplasti" denir

Labiaplasti tek başına uygulanabileceği gibi dış dudaklara yağ enjeksiyonu, vajinoplasti veya pubik bölgeye liposuction işlemleri ile birlikte uygulanabilir. Muayene sonrasında kişinin ihtiyacına göre yapılacak işlemler belirlenir.

Labiaplasti lokal anestezi ile veya sedoaneljezi ile uygulanabilir. Ameliyat süresi 1-2 saattir. Hastanede kalış gerektirmez, iyileşme döneminde hijyene önem verilmelidir.

Vajinaplasti vajinanın gevşemiş yumuşak dokularının sıkılaştırılması işlemidir. Vajina tabandan veya yan duvarlardan doku eksizyonu yapılarak vaden daraltılabilir. Son yıllarda hafif olgularda cerrahiye gerek duymaksızın lazer vajinoplasti teknikleri de uygulanabilmektedir.

Op.Dr.Nurgül ALTUNTAŞ

Estetik ve Plastik Cerrah

#genitalestetik #plastikcerrah #kocaeligenitalestetik #labiaplasti #vajinoplasti

22 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

WHATSAPP

+90 505 799 29 98

TELEFON

+90 262 331 61 61

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

ADRES

İzmit Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:125

(Akbank E 5 şubesi üstü)

HASTANELER

Özel Kocaeli Acıbadem 

Gebze John Hopkins ASM

Özel Cihan Hastanesi

Bu site  Op.Dr.Nurgül Altuntaş tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada verilen bilgiler doktor muayenesi yerini tutmaz, reçete veya tedavi amaçlı kullanılamaz.

Tedavi önerileri kişiye göre değişeceği için size uygun tedaviyi öğrenmek için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Tasarım by @opdrnurgulaltuntas  Her hakkı saklıdır.