Dudak Dolgusu

En son güncellendiği tarih: 15 Eki 2019


Dudak hacminin yeterli olmaması yüzün bütünlüğünü bozarak kişiyi rahatsız edebilir. Dudak hacmi dolgu maddeleri ile artırılabilir. Dudak dolgusu sık tercih edilen bir estetik işlem olup bu konuda yetkili ve deneyimli kişiler tarafından uygulanmalıdır.


Dudak dolgusu uygulamalarında hyaluronik asit içerikli dolgular uygulanır. FDA onayı olan bir marka tercih edilmesi biyouygunluğu test edilmiş olduğunda oluşabilecek yan etkileri azaltır.

Dudak dolgusunun kalıcılığı kişiye göre ve dolgunun türüne göre değişebilir. Ortalama dolgu etkisi 1 yıl devam eder.

Dudak dolgusu ayaktan uygulanabilen 20 -30 dk süren bir işlemdir. Öncesinde lokal anestezi kremler ile dudak hafif uyuşturularak daha konforlu bir uygulama sağlanabilir. İşlemden sonra dudakta ödem olması normaldir. İlk günlerde soğuk uygulama, çok sıcak ya da soğuk yiyeceklerin üretilmemesi, öpüşmeme daha hızlı iyileşmeyi sağlar.

Dudak hareketli bir bölge olduğu için zamanla dolgunun hacminin azalması normaldir. Çok ince dudaklarda ilk kez dudak dolgusu yapılıyorsa birkaç uygulama gerekebilir. Dolgu uygulamaları sonrası asimetriler ortaya çıkabilir bunları düzeltmek için mutlaka touch up planlanır. Dudakta nadiren topaklanma ortaya çıkabilir ilk birkaç gün masaj yapılması önerilir.

Op.Dr.Nurgül ALTUNTAŞ

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

#doldu #dudakdolgusu #dudakestetiği #gülüşestetiği #drnurgulaltuntas

18 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

WHATSAPP

+90 505 799 29 98

TELEFON

+90 262 331 61 61

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

ADRES

İzmit Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:125

(Akbank E 5 şubesi üstü)

HASTANELER

Özel Kocaeli Acıbadem 

Gebze John Hopkins ASM

Özel Cihan Hastanesi

Bu site  Op.Dr.Nurgül Altuntaş tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada verilen bilgiler doktor muayenesi yerini tutmaz, reçete veya tedavi amaçlı kullanılamaz.

Tedavi önerileri kişiye göre değişeceği için size uygun tedaviyi öğrenmek için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Tasarım by @opdrnurgulaltuntas  Her hakkı saklıdır.