Büyük Memede Sorunlar

En son güncellendiği tarih: 14 Eki 2019


Büyük memeye sahip kadınlar günlük hayatlarında sosyal ve psikolojik açıdan sorunlar yaşarken , omuz ve bel bölgesine binen ağırlık nedeniyle de oldukça şikayetçidirler. Bu durum hayat kalitesini bozarak kişinin estetik cerrahiye yönlenmesine neden oluyor. Peki meme büyüklüğü şikayeti ile başvuran kişilere özgü durumlar neler? Hatta bazı durumlar sadece meme büyüklüğü olan kadınlar bu durumları anlayabilirler...


- Sutyen seçiminde sorunlar ; kalın askılı toparlayıcı sutyenler kullanmak zorunda kalan büyük göğüslü kadınlarda sutyen askıları genel olarak özmüzün bölgesinde iz ve çukurluğa neden olur. Ayrıca toparlayıcı şekilde üretilen bu sutyenler normal sutyenlere göre daha pahalıdır.

- Özellikle gömlek giyildiğinde göğüs bölgesindeki düğmelerde gerginlik ve çoğunlukla açılma olur. Zaten büyük göğüslü kadınlar çoğunlukla bu nedenle gömlek giymeyi tercih etmez.

- Sosyal ortamlarda veya ikili ilişkilerde göğüs büyüklüğü dikkat çeker ve hatta insanların ilk baktığı yerin göğüsler olması oldukça rahatsız edicidir.

- Kalabalık ortamlarda zıplamak, dans etmek, koşmak dikkat çekici olabilmekte ve çoğunlukla büyük göğüslü kadınlar kendilerini bu aktivitelerde rahat hissetmemektedir.

- Sırtüstü yatarken yanlara doğru kayan göğüsler, yüzüstü yatarken nefes almayı zorlaştıran göğüsler oldukça rahatsız edicidir.

- Giysi seçimi oldukça zordu büyük göğüslü kadınlar çok belli olmaması için bol giysiler tercih ederler bu nedenle olduklarından daha şişmanmış gibi algılanırlar.

- Meme altında oluşan pişikler ya da mantar enfeksiyonları hijyen açısından kişiye eziyet olur. Sürekli koku yayan ve tahriş olan bu bölge bir süre sonra kişiye oldukça eziyet verir.

- Özellikle genç yaşlarda meme büyüklüğü olan kişiler sosyal ortamlarda özgüven eksikliği yaşarlar, bedenleri ile barışık olmadıkları için kendilerini ifade etmede zorlanırlar.

Meme büyüklüğü şikayetiniz varsa öncelikle Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanına başvurarak muayene olunuz ve yapılabilecek ameliyatlar hakkında bilgi edininiz.

Op.Dr.Nurgül ALTUNTAŞ

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

#memeküçültme #memeestetiği #memecerrahisi #büyükmeme #nurgulaltuntas #kocaeliestetikcerrah #kocaeliplastikcerrah

24 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

WHATSAPP

+90 505 799 29 98

TELEFON

+90 262 331 61 61

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

ADRES

İzmit Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:125

(Akbank E 5 şubesi üstü)

HASTANELER

Özel Kocaeli Acıbadem 

Gebze John Hopkins ASM

Özel Cihan Hastanesi

Bu site  Op.Dr.Nurgül Altuntaş tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada verilen bilgiler doktor muayenesi yerini tutmaz, reçete veya tedavi amaçlı kullanılamaz.

Tedavi önerileri kişiye göre değişeceği için size uygun tedaviyi öğrenmek için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Tasarım by @opdrnurgulaltuntas  Her hakkı saklıdır.