Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme

En son güncellendiği tarih: 13 Eki 2019


Yağ enjeksiyonları veya yağ grefti uygulamaları yağların kişinin kendi dokusundan elde edilen bir dolgu maddesi olması nedeniyle giderek daha sıklıkla uygulanmaktadır. Özellikle yüz bölgesinin restorasyonun tercih edilmektedir. Yağ enjeksiyonları meme bölgesi için de kullanılmaktadır.


Meme cerrahisinde yağ enjeksiyonları genel olarak kanser sonrası onarımlarda kullanılmaktadır. Meme sınırlarının düzeltilmesinde, silikonla rekonstrüksiyonlarda deformitelerin giderilmesinde tercih edilebilir.

Meme büyütme ameliyatlarında ise zayıf hastalarda meme protezinin kenarlarının hissedilmesinin azaltılmasında, dekolte bölgesindeki görünümün daha tatmin edici olmasında kullanılabilir. Dikleştirmelerde memenin üst kısmındaki doku eksikliklerinin restorasyonu yağ enjeksiyonu yapılabilir.

Meme büyütme işleminin tamamen karından alınan yağlar ile yapılması ile ilgili çalışmalar yapılmaktadır. Az bir hasta grubunda başarılı sonuçlar elde edildiği söylense de geçerli bir tedavi yöntemi olarak henüz yeterli veri yoktur.

Siilikonların yabancı madde olmasından tedirgin olan kişiler için yağ enjeksiyonları ile meme büyütme daha iyi bir seçenek gibi görünse de henüz silikonların yerine uygulanabileceği ile ilgili elimizde güçlü kanıtlar yok.


https://www.nurgulaltuntas.com/meme-buyutme


#MEMEESTETİĞİ #gebzeestetik #izmitestetik #yağenjeksiyonu

17 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

WHATSAPP

+90 505 799 29 98

TELEFON

+90 262 331 61 61

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

ADRES

İzmit Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:125

(Akbank E 5 şubesi üstü)

HASTANELER

Özel Kocaeli Acıbadem 

Gebze John Hopkins ASM

Özel Cihan Hastanesi

Bu site  Op.Dr.Nurgül Altuntaş tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada verilen bilgiler doktor muayenesi yerini tutmaz, reçete veya tedavi amaçlı kullanılamaz.

Tedavi önerileri kişiye göre değişeceği için size uygun tedaviyi öğrenmek için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Tasarım by @opdrnurgulaltuntas  Her hakkı saklıdır.