Selfiede Burun Görünümü

En son güncellendiği tarih: 13 Eki 2019


Selfiede Burunlar Büyük mü Gözüküyor?

Selfie akıllı telefonların hayatımıza girmesi, sosyal medya paylaşımlarının yaygınlaşması ile özellik genç nüfusun günlük rutini haline geldi. Görselliğin bu kadar ön plan çıkması özellikle yüz bölgesinin daha fazla mercek altına alınmasına ve en dikkat çekici organ olan burunla ilgili şikayetlerin artmasına yol açıyor. Çünkü giderek daha fazla kişi fotoğraflarını inceleyene kadar burnundaki deformiteyi bu kadar farketmediğini , fotoğraflardaki görüntüden rahatsız olduğunu belirterek Estetik Cerrahiye başvuruyor.


Selfie görüntülerin kamera açıları ve kameranın yüze yakınlığı ile ilgili olarak burunların %30 daha büyük göründüğü tespit edilmiş. Bu konu ile ilgili yapılan çalışmada geniş açılı lensin kısa mesafede burnu daha kabarık gösterdiğini kanıtlamışlar. Ayrıca kendi kendine çekimlerde duruş nedeniyle burnun yine olduğundan daha eğri göründüğü belirtiliyor.

2017 verilerine göre rinoplasti talebinde bulunan kişilere % 55 ‘i selfi görüntüsünde burnunun şeklinin kötü görünmesini bir şikayet olarak belirtmiş ve bu oran 2016 ya göre %36 artmış.

Selfie de burnun kötü çıkması ameliyat için tek başına bir neden olarak görülmemeli, çünkü sosyal medyadaki bu görseller aslında çok fazla gerçeği yansıtmıyor. Anatomik açıdan yüz hatları ile uyumu bozuk olan burun şekillerini ve çoğunlukla bununla birlikte olan hava yolu problemlerini düzeltmek için cerrahiler uygulanıyor. Yoksa sadece selfideki görüntü baz alınarak cerrahiye karar vermek yanlış olabilir.

Selfiede burnun daha geniş daha büyük çıkması lensin açısı ve mesafenin kısa oluşu ile ilgili, bu konuda daha ideal fotoğraf teknolojileri üzerinde çalışılıyor. Belki de ilerki yıllarda kullanacağımız telefonlarda bu sorun ortadan kalkacak ve burun şekli selfide daha ideal görülebilecek.


https://www.nurgulaltuntas.com/burun-estetigi

#burunestetiği #selfie #selfiedeburungörünüm #kocaeliestetikcerrah #kocaeliplastikcerrah

13 görüntüleme0 yorum

WHATSAPP

+90 505 799 29 98

TELEFON

+90 262 331 61 61

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

ADRES

İzmit Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:125

(Akbank E 5 şubesi üstü)

HASTANELER

Özel Kocaeli Acıbadem 

Gebze John Hopkins ASM

Özel Cihan Hastanesi

Bu site  Op.Dr.Nurgül Altuntaş tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada verilen bilgiler doktor muayenesi yerini tutmaz, reçete veya tedavi amaçlı kullanılamaz.

Tedavi önerileri kişiye göre değişeceği için size uygun tedaviyi öğrenmek için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Tasarım by @opdrnurgulaltuntas  Her hakkı saklıdır.