Rinoplasti öncesi planlama

En son güncellendiği tarih: 13 Eki 2019


Rinoplasti (Estetik Burun Ameliyatı) öncesinde fotoğraf çekimleri, hesaplamalar burun ameliyatını planlamak için gereklidir. Yüzün diğer elemanları ile burnun ilişkisi, eğriliklerin derecesi, burun ucu açısı bu şekilde hesaplanabilir.


Gelişen bilgisayar teknolojisi ile öncesinde bazı detayları öngörerek hesaplamalar yapmak mümkün. Giderek daha fazla kişi burun ameliyatı sonrası oluşacak görünümü ile ilgili önceden bilgi sahibi olmayı talep ediyor.

Fotoğraflar üzerindeki ölçümlere dayanarak yapılan bazı çalışmalar hastayla paylaşılabilir. Hatta günümüzde 3D yazıcılar ile daha ileri boyutlarda tasarımlar yapmak mümkün ancak zaman alıcı ve extra yüksek maliyetli olması nedeniyle iki boyutlu tasarımlara göre çok daha az kullanılıyor.

Hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın fotoğraf üzerindeki görselin aynısı olmayacağı bilinmelidir. Burada kişiye bu şekilde yapılacağı ile ilgili bir veri sunulmamaktadır. Yaklaşık bu şekilde bir sonuç oluşabileceği özellikle vurgulanmaktadır.

Kişilerin iyileşme dönemleri , doku dirençleri , kemik yapıları, travmaya cevapları çok farklı olabilir. Ameliyat öncesi öngörüye çok benzemeyen sonuçlar da ortaya çıkabilir.

Ameliyat öncesi bilgisayar tasarım görüntülerinin sadece fikir vermesi amacıyla kullanıldığı unutulmamalıdır.

Op.Dr.Nurgül ALTUNTAŞ

Estetik ve Plastik Cerrahi Kocaeli

#kocaeliburunestetiği #estetikcerrahkocaeli #plastikcerrahkocaeli #burunameliyatı #rinoplasti

23 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

WHATSAPP

+90 505 799 29 98

TELEFON

+90 262 331 61 61

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

ADRES

İzmit Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:125

(Akbank E 5 şubesi üstü)

HASTANELER

Özel Kocaeli Acıbadem 

Gebze John Hopkins ASM

Özel Cihan Hastanesi

Bu site  Op.Dr.Nurgül Altuntaş tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada verilen bilgiler doktor muayenesi yerini tutmaz, reçete veya tedavi amaçlı kullanılamaz.

Tedavi önerileri kişiye göre değişeceği için size uygun tedaviyi öğrenmek için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Tasarım by @opdrnurgulaltuntas  Her hakkı saklıdır.