Gebelik sonrası Karın Germe zamanı

En son güncellendiği tarih: 15 Eki 2019


Gebelik ve doğum bir kadın için inanılmaz bir süreç ve kişiyi mutlu eden fizyolojik bir hadise ancak gebelik sonrası pek çok kadın vücudunda oluşan değişiklerden rahatsız olabiliyor.Özellikle karın bölgesindeki sarkmış deri, deri çatlakları rahatsız edici olabiliyor.


Karın germe ameliyatı gebelikle birlikte gevşeyen kasrın kaslarının onarımını ve sarkan karın derisinin çıkarılmasını içeren bir ameliyattır. Karın germe doğum sırasında veya yeni doğum yapmış bireylerde uygulanmaz. Öncelikle emzirme döneminin bitmesi beklenir.

Emzirme bittikten 3 ay kadar sonra vücut tam anlamıyla kendini toparladığında ve ideal kiloya inildiğinde artık karın germe uygulanabilir.

Eğer emzirme bitmiş olmasına rağmen kilo verme süreci devam ediyorsa veya kilo problemi mevcutsa BMI 30 un altına inene kadar beklenmesi kişinin yararınadır. BMI yüksek hastalarda uygulanan karın germe ameliyatlarında komplikasyon riski artmaktadır.

Daha sonra yine bebek düşünen kişilerde karın germe diğer gebelikten sonraya ertelenebilir. Çünkü yeniden gebelik karın bölgesinde yeniden genişleme kaslarda zayıflama ve sarkmaya neden olabilir. Karın germe ameliyatı düşünüyorsanız doktorunuzla görüşüp ideal vakti belirleyebilirsiniz.


https://www.nurgulaltuntas.com/karin-germe


#karıngerme #kocaeliestetik #kocaeliplastikcerrah #vücutestetiği #gebelik

8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

WHATSAPP

+90 505 799 29 98

TELEFON

+90 262 331 61 61

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

ADRES

İzmit Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:125

(Akbank E 5 şubesi üstü)

HASTANELER

Özel Kocaeli Acıbadem 

Gebze John Hopkins ASM

Özel Cihan Hastanesi

Bu site  Op.Dr.Nurgül Altuntaş tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada verilen bilgiler doktor muayenesi yerini tutmaz, reçete veya tedavi amaçlı kullanılamaz.

Tedavi önerileri kişiye göre değişeceği için size uygun tedaviyi öğrenmek için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Tasarım by @opdrnurgulaltuntas  Her hakkı saklıdır.