Jinekomasti nedenleri nelerdir?

Jinekomasti nedir? Jinekomasti nedenleri nelerdir? Jinekomasti nasıl tedavi edilir?Jinekomasti nedir?


Jinekomasti erkeklerde meme dokusunun kadınlardaki gibi büyümesidir. Birçok kişide büyüme çağında normal olabilin bu durum zamanla kalıcı hale gelirse kişide fiziksel ve ruhsal sorunlara yol açabilir.


Jinekomasti nedenleri nelerdir?


Jinekomasti nedenleri bazı karaciğer veya böbrek hastalıkları olabilir veya kullanılan bazı ilaçlar, hormon bozuklukları meme dokusunda artışa yol açabilir. Ancak kişilerin çok azında organik bir nedene rastlanır. Günümüzde Fast-food tarzı beslenme, hareketsizlik, spora daha az zaman ayrılması şeklinde yaygınlaşan hayat tarzı jinekomasti oluşumunun giderek artmasına sebep olmuştur. Vücutta biriken yağların bir kısmı da meme dokusunda birikmektedir. Kişi spor yapıp zayıflasa bile bazen meme dokusundaki yağlar dirençli hale gelir ve zayıflamaya cevap vermez.Bu durumda jinekomasti ortaya çıkar.


Jinekomasti düzeltilmesi nasıl uygulanır?


Jinekomasti düzeltilmesi yağların uzaklaştırılması ve / veya fibröz meme dokusunun alınması şeklinde olabilir. Muayenede ve tetkiklerde meme dokusunun vasfı belirlenir ve kullanılacak tedavi yöntemine karar verilir. Yağ birikiminin yol açtığı jinekomasti olgularında liposuction gibi yöntemler yeterli olurken meme ucu altında fibröz gland birikimi olan olgularda liposuction eksizyon ile birlikte kullanılır. Eğer grade 3 olarak sınıflanan aşırı deri fazlası ile birlikte jinekomasti varsa deri de çıkartılarak eksizyonel yöntemler uygulanır.


Jinekomasti ücretleri nasıldır ?


Jinekomasti ücretleri hakkında bilgi almak için öncelikle doktorunuza başvurarak muayene olmanız önerilir.


Jinekomasti hakkında diğer yazımız için tıklayın28 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

WHATSAPP

+90 505 799 29 98

TELEFON

+90 262 331 61 61

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

ADRES

İzmit Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:125

(Akbank E 5 şubesi üstü)

HASTANELER

Özel Kocaeli Acıbadem 

Gebze John Hopkins ASM

Özel Cihan Hastanesi

Bu site  Op.Dr.Nurgül Altuntaş tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada verilen bilgiler doktor muayenesi yerini tutmaz, reçete veya tedavi amaçlı kullanılamaz.

Tedavi önerileri kişiye göre değişeceği için size uygun tedaviyi öğrenmek için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Tasarım by @opdrnurgulaltuntas  Her hakkı saklıdır.