Jinekomasti düzeltilmesi ameliyatı

En son güncellendiği tarih: 15 Eki 2019


Jinekomasti erkeklerde meme büyümesi olarak ortaya çıkar. Çeşitli hastalıklara ve ilaç kullanımlarına bağlı oluşabilir veya bilinen bir etken yokken de görülebilir. Ergenlikte ve yaşlılıkta fizyolojik olarak ortaya çıkabilir. Bir yıldan uzun süren jinekomastinin tedavi edilmesi önerilir.


Jinekomasti değerlendirildikten sonra gene tetkikler ve hormon tetkikleri kontrol amaçlı yapılır. Jinekomasti üç evre olarak sınıflandırılır. Hafif olan evre 1 ve bir miktar meme dokusu artışı ile seyreden evre 2 vakalar liposuction işlemi ile düzeltilebilir. Eğer fibrotik bir meme dokusu artışı varsa veya ciddi büyüme ve sarkma ile birlikte olan evre 3 durum sözkonusuydu ise açık cerrahi ile jinekomasti eksizyonu uygulanır.

Jinekomasti operasyonları genel anestezi altında uygulanır, açık cerrahilerde nadiren hastanede yatış gerekebilir. Genel olarak iyileşme periyodu 7-10 gün kadardır.


8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

WHATSAPP

+90 505 799 29 98

TELEFON

+90 262 331 61 61

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

ADRES

İzmit Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:125

(Akbank E 5 şubesi üstü)

HASTANELER

Özel Kocaeli Acıbadem 

Gebze John Hopkins ASM

Özel Cihan Hastanesi

Bu site  Op.Dr.Nurgül Altuntaş tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada verilen bilgiler doktor muayenesi yerini tutmaz, reçete veya tedavi amaçlı kullanılamaz.

Tedavi önerileri kişiye göre değişeceği için size uygun tedaviyi öğrenmek için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Tasarım by @opdrnurgulaltuntas  Her hakkı saklıdır.