Estetisyen? Estetik Cerrah?

En son güncellendiği tarih: 14 Eki 2019


Son yıllarda görselliğin giderek önem kazanması sosyal medyanın yaygınlaşması kişilerin daha fazla bakım ,güzellik konuları ile ilgilenmeleri sağladı. Güzellik uygulamaları, makyaj, basit cilt bakımları, kremler, cihazlarla yapılan işlemler de bu talebi karşılama için giderek artıyor. Bu konularla ilgilenen pek çok merkez kuruluyor , kişilerin veya merkezlerin sosyal medya başta olmak üzere internetteki yoğun tanıtımları insanlarda kafa karışıklığına yol açıyor.


Güzellik salonlarında daha çok estetisyenler çalışıyor ve yüz temizliği,basit cihazların kullanımı,epilasyon lazeri , kremlerle bakım, kaş konturu gibi işlemler genelde bu kişiler tarafından yapılıyor. Estetisyenlik sertifikası MEB onaylı kursları bitiren kişilere veriliyor.

Estetik Cerrahlar ile estetisyenler maalesef karıştırılıyor. Estetik Cerrahi 6 yıllık Tıp Eğitimi sonrasında TUS sınavında yeterli puan alıp Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi dalını kazanarak 6 yıllık eğitimden sonra başarılı ile bitiren hekimlerdir. Estetik Cerrahlar estetik ve onarım ameliyatları yanında birer tıbbi müdahale olan ameliyatsız estetik işlemleri gerçekleştirmektedir. Maalesef talebin yoğun olmasını fırsata çevirmeye çalışan kişiler birkaç aylık kursun sonunda elde ettikleri sertifikalarla tıbbi uygulama olan estetik işlemleri halkın bu konuda bilinçli olmaması nedeniyle yaygın bir şekilde yapmaktadır. Tıbbi uygulamaları hekimlere yaptırmayı alışkanlık edinin , güzellikle ilgili basit müdahaleler yaptırmadan önce de mutlaka estetisyenin sertifikası olup olmadığından emin olun.

#izmitestetik #gebzeestetik #estetikcerrah

13 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

WHATSAPP

+90 505 799 29 98

TELEFON

+90 262 331 61 61

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

ADRES

İzmit Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:125

(Akbank E 5 şubesi üstü)

HASTANELER

Özel Kocaeli Acıbadem 

Gebze John Hopkins ASM

Özel Cihan Hastanesi

Bu site  Op.Dr.Nurgül Altuntaş tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada verilen bilgiler doktor muayenesi yerini tutmaz, reçete veya tedavi amaçlı kullanılamaz.

Tedavi önerileri kişiye göre değişeceği için size uygun tedaviyi öğrenmek için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Tasarım by @opdrnurgulaltuntas  Her hakkı saklıdır.