top of page

Estetik Cerrahide Doktor Seçimi

Güncelleme tarihi: 15 Eki 2019


Estetik Cerrahi ameliyatları giderek daha fazla uygulanıyor. Eskiden tabu gibi görülen pekçok ameliyat ya da ameliyatsız müdahale şimdilerde normalleşti ve daha fazla toplum katmanı tarafından talep edilir oldu. Ancak estetik cerrahide en önemli noktalardan biri doktor seçimidir.


 

Doktor seçiminde başka hastaların referansları önemlidir, çevrenizdeki insanların memnun kaldığı bir doktoru tercih edebilirsiniz.

Sosyal medya hesapları veya internet sitelerinden doktorların yaptığı işlemler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Doktorlarla görüşüp ameliyat teknikleri, ameliyat süreci ve sonuçlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Sağlık forumları üzerinden de seçeceğiniz doktorun uyguladığı işlemler hasta memnuniyeti hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Doktor seçiminde uygun fiyatlı olana öncelik verilmemelidir. Doktorunuzun yaptığı ameliyatlar bu ameliyatları ne sıklıkta gerçekleştirdiği, çalıştığı kurumlar, ameliyat öncesi ve sonrası takipleri, muayene görüşmelerde duyacağınız güven önemlidir.

Ücrete göre doktor seçimi hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir ve bu tür operasyonların düzeltilmesi hem maddi olarak kişiyi yorar hem sağlık açısından riskli olabilir.

Burun yüzün ortasında estetik açıdan en çok göze batan organdır bunla ilgili müdahalelerde bu konuda özellikle çalışan Estetik Cerrahi uzmanını tercih etmeniz önemlidir.

Op.Dr.Nurgül ALTUNTAŞ

Estetik ve Plastik Cerrah

Kocaeli


12 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page