top of page

"en iyi estetik doktoru"

Güncelleme tarihi: 15 Eki 2019


Burun Estetiği olmaya karar vermiş kişiler artık öncelikle internet ve sosyal medya üzerinden doktor araştırması yapıyor ve elde ettiği verilere göre kendince bir ön seçim yaparak doktor tercihini belirliyor. Sosyal medyanın doktorlar tarafından bu kadar yaygın kullanımı da internetten doktor araştırma davranışını tetikliyor. Bu araştırmalar sırasında kişilerin arama motorlarına en sık yazdığı sorgu öbeği #eniyiestetik doktoru ; bu arama biçiminin yanlış sonuçlar doğurabileceği konusunda kişiler uyarılmalıdır.


Doktorunuz hakkında internetten bilgi edinmeniz ve yaptığı ameliyatlar hakkında fikir sahibi olmanız mümkün, ancak bu araştırmalar sırasında bazı kişilerin bir doktordan çok memnun olduğunu bazı kişilerinde memnun olmadığını görürsünüz. Bu yanıltıcı olabilir çünkü doktor hakkında olumsuz yargıda bulunan kişi doktoru alanında çok iyi olmasına rağmen onunla sağlıklı iletişim kuramadığı için bu şekilde bir yargıya varabilir. Tam tersi de geçerlidir. Yine sosyal medyada sadece izni olan hastaların fotoğraflarını paylaşan doktorlar sanki diğer ameliyatları yapmıyormuş veya az ameliyat yapıyormuş yanılgısı oluşturabilir. Bu şekilde daha pekçok örnek verebiliriz.

Sanal ortamda çeşitli araştırmalar yaparak doktorunuzu tanımak isteyebilirsiniz, ama unutmayınız ki hiçbir sanal iletişim durumu doktorunuzla yüzyüze yapacağınız görüşme ve muayenenin yerini alamaz. Doktorunuzla yapacağınız görüşme sonrasında sanal ortamda #eniyiestetikdoktoru şeklinde etiketlenmesi değil bilgi, deneyimi,iletişim ile size güven vermesi önemlidir.

Estetik Cerrahi müdahaleleri düşünen kişilere sadece internet üzerinden araştırma yaparak karar vermemelerini mutlaka çevrelerinde başvuracakları hekimlerler yüz yüze görüşerek teknik, deneyim, sonuçlar, iletişim konusunda karşılaştırmalar yaparak sonuca varmalarını öneriyoruz.

Op.Dr.Nurgül ALTUNTAŞ

Estetik ve Plastik Cerrahi Doktoru

43 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page