Burun Ateli Çıkarıldıktan Sonra

En son güncellendiği tarih: 13 Eki 2019


Burun Estetiği sonrasında yerleştirilen silikon tamponlar genel olarak 3 -4. günde çekilmektedir. Yapılan işleme göre bu süre birkaç gün daha uzun olabilir. Burun ateli çıkarıldıktan sonra fazla ödem olmaması için kahverengi burun bantları takılır. Bunlar da en geç 13-14 gün tamamen çıkarılır.


Burun bantları çıkarıldıktan sonraki birkaç gün içinde burun üzerindeki baskı ortadan kalkacağı için burnunuz daha şiş görülebilir. Ortalama iki ay içinde bu şişlikler azalacaktır.

Burun bantları çıktıktan sonra başını sağa sola çevirerek uyuyabilirsiniz. Daha fazla döndüğünüz tarafta veya bazen burun ucunda ortaya çıkabilecek şişlik burunda eğrilik asimetri yanılgısına yol açabilir. Sabırlı olmanız gereklidir bu durum burun şeklini aldıkça geçecektir.

Burun içini normal suyla veya eczaneden temiz edeceğiniz tuzlu suyla yıkayabilirsiniz. Sümkürerek burun içini temizleyebilir. İlk aylarda burun içinde kuruma olması normaldir. Önerilen merhemlerle burun içi nemlendirilerek yumuşatılabilir.

Burun bantları çıktıktan sonra burun üzeri ve çevresi cildinize uygun bir nemlendirici ile nemlendirilebilir. Makyaj yapılmasında sakınca yoktur.

İyileşme dönemi ve burun şekillenmesi kişinin anatomik yapısına , cilt tipine , beslenme alışkanlıklarına , genetik özelliklerine göre oldukça değişkenlik gösterir.

Burun estetiği sonrasında masaj ödemlerin geçmesine yardımcı olabilir ve şekillenmeye yardımcı olabilir. Doktorunuzun önerdiği şekilde masajını uygulamanız yararlı olacaktır. Bazı kişilerde masaja ihtiyaç olmayabilir. Doktorunuzun önerilerini takip etmeniz uygun olacaktır.

Burun estetiği sonrasında kişinin burun yapısına ve iyileşmesi göre değişmekle birlikte % 5-10 hastada küçük ikincil düzeltmelere ihtiyaç duyulabileceği unutulmamalıdır.

Op.Dr.Nurgül ALTUNTAŞ

Estetik ve Plastik Cerrah

#burunestetigi #burunameliyatı #kocaeliestetikcerrah #plastikcerrahkocaeli

9 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

WHATSAPP

+90 505 799 29 98

TELEFON

+90 262 331 61 61

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

ADRES

İzmit Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:125

(Akbank E 5 şubesi üstü)

HASTANELER

Özel Kocaeli Acıbadem 

Gebze John Hopkins ASM

Özel Cihan Hastanesi

Bu site  Op.Dr.Nurgül Altuntaş tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada verilen bilgiler doktor muayenesi yerini tutmaz, reçete veya tedavi amaçlı kullanılamaz.

Tedavi önerileri kişiye göre değişeceği için size uygun tedaviyi öğrenmek için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Tasarım by @opdrnurgulaltuntas  Her hakkı saklıdır.