top of page

Burun estetiğinde pansuman

Güncelleme tarihi: 14 Eki 2019


Burun estetiğinde gelişen teknolojiler ile giderek hastayı daha az rahatsız eden pansumanlar kullanmayı tercih ediyoruz. Ameliyatın sürecinde ve iyileşme döneminde hastanın yaşadığı deneyimler sonuca yönelik olumlu veya olumsuz algı oluşmasını etkileyebilir. Kişinin konforlu bir iyileşme dönemi geçirmesi ameliyata bakışının olumlu olmasını sağlar. Bu nedenle iyileşme döneminde hastalarımıza tıbbi ve psikolojik destek vermeye çalışıyoruz.


burun estetiği kocaeli
nurgül altuntaş- burun estetiği

 Burun estetiği sonrasında burun üzerine bantlar ve genelde orta sertlikte bir materyal olan termoplastik malzemeden yapılmış otel uygulanır.

Bu pansuman şişlikleri önleyerek burnun yapısının iyileşme döneminde korunmasını sağlar.Burun ameliyatlarından sonra 7.gün burundaki pansumanlar ve otel uzaklaştırılır , 3-4 gün daha burun üzerine basit bantlar takılır. Artık hasta günlük hayatına geri dönebilir,yüzde şişlik morluk artık kaybolur. Sadece burun çevresinde hafif bir ödem olur ,bu durum da genel olarak 3. aya doğru geçer. Ancak tam olarak iyileşme 1.yılda tamamlanır.

39 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page