Burun estetiğinde pansuman

En son güncellendiği tarih: 13 Eki 2019


Burun estetiğinde gelişen teknolojiler ile giderek hastayı daha az rahatsız eden pansumanlar kullanmayı tercih ediyoruz. Ameliyatın sürecinde ve iyileşme döneminde hastanın yaşadığı deneyimler sonuca yönelik olumlu veya olumsuz algı oluşmasını etkileyebilir. Kişinin konforlu bir iyileşme dönemi geçirmesi ameliyata bakışının olumlu olmasını sağlar. Bu nedenle iyileşme döneminde hastalarımıza tıbbi ve psikolojik destek vermeye çalışıyoruz.


nurgül altuntaş- burun estetiğiBurun estetiği sonrasında burun üzerine bantlar ve genelde orta sertlikte bir materyal olan termoplastik malzemeden yapılmış otel uygulanır.

Bu pansuman şişlikleri önleyerek burnun yapısının iyileşme döneminde korunmasını sağlar.Burun ameliyatlarından sonra 7.gün burundaki pansumanlar ve otel uzaklaştırılır , 3-4 gün daha burun üzerine basit bantlar takılır. Artık hasta günlük hayatına geri dönebilir,yüzde şişlik morluk artık kaybolur. Sadece burun çevresinde hafif bir ödem olur ,bu durum da genel olarak 3. aya doğru geçer. Ancak tam olarak iyileşme 1.yılda tamamlanır.

#burunestetiği #kocaeliburunestetiği #estetikdoktoru #plastikcerrah #kocaeliestetikcerrah #drnurgulaltuntas

6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

WHATSAPP

+90 505 799 29 98

TELEFON

+90 262 331 61 61

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

ADRES

İzmit Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:125

(Akbank E 5 şubesi üstü)

HASTANELER

Özel Kocaeli Acıbadem 

Gebze John Hopkins ASM

Özel Cihan Hastanesi

Bu site  Op.Dr.Nurgül Altuntaş tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada verilen bilgiler doktor muayenesi yerini tutmaz, reçete veya tedavi amaçlı kullanılamaz.

Tedavi önerileri kişiye göre değişeceği için size uygun tedaviyi öğrenmek için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Tasarım by @opdrnurgulaltuntas  Her hakkı saklıdır.