top of page

Sorularla Labioplasti


Labioplasti ameliyatı nedir?

Labioplasti , genital iç dudak estetiği ameliyatı, dış dudakların dışına sarkan büyük, kalın,geniş ,katlanmış iç dudak dokusunun uygun cerrahi yöntemle küçültülmesi işlemidir.


Labioplasti kimlere uygulanır?

Labioplasti, genital iç dudak estetiği, sarkık büyük genital iç dudak nedeniyle görsel, hijyenik, cinsel, sosyal açıdan sorun yaşayan kişilere uygulanır.

Labioplasti ameliyatı ne zaman uygulanabilir?

Labioplasti ameliyatları gelişim çağından itibaren her yaşta uygulanabilir. Genel olarak adet bitiminde uygulanmaya çalışılır diğer periyoda kadar bölgedeki ödem ve şişlik azalmış olur, genital bölge bakımı daha kolay olur.

Labioplasti ameliyatında nasıl uygulanır?

Labioplasti genel anestezi ya da sedoaneljezi ile uygulanabilir. Büyük olan labial dokular kişinin anatomik yapısı ve beklentisine göre seçilecek etkili bir teknikle uzaklaştırılır ve daha doğal bir genital bölge görünümü sağlanır. Genel olarak hastanede yatış gerekmez.

Labioplasti sonrası ne zaman cinsel ilişki yaşanabilir?

Labioplasti ameliyatı sonrasında 4 hafta kadar cinsel ilişkiden kaçınılması önerilir.

Labioplasti ameliyatı sonrasında nelere dikkat edilir?

Genital iç dudak estetiği sonrasında ilk bir iki gün soğuk uygulama önerilir bu şekilde ödem ve ağrı minimalize edilir. Basit ağrı kesiciler ile kontrol edilebilen hafif sızılar oluşabilir. Her tuvalet sonrasında baticon ile temizlik önerilir. 48 saatten sonra kişi duşunu alabilir. İlk hafta baticonla temizliğe devam edilir. Çok tahriş etmeden normal su ile temizliğe devam edilir.

Labioplasti ameliyatlarında kızlık zarı etkilenir mi?

Labioplasti ameliyatlarında çalışılan bölge kızlık zarı ile ayrı alanlar olduğu için kızlık zarının zarar görme riski yoktur bu nedenle bakire kadınlarda da rahatlıkla uygulanabilir.

Labioplasti sonrası cinsel uyarılma etkilenir mi?

Labioplasti ameliyatları sonrasında cinsel haz ile ilgili olumsuz bir etkilenme olmaz. Hatta özgüvenin toparlanmasına bağlı olarak kişilerin olumlu yönde etkilendiği bilinmektedir.

Labioplasti, genital iç dudak estetiği kimler tarafından uygulanır?

Labioplasti ameliyatları Estetik ve Plastik Cerrahlar ve Kadın doğum hekimleri tarafından uygulanabilir. Önemli olan seçtiğiniz doktoru bu konuda yeterli bilgiye ve deneyime sahip olmasıdır.

Labioplasti ameliyatlarında başarı oranı nedir?

Labioplasti ameliyatları öncesinde hasta ile detaylı görüşülerek beklentileri anlaşılmaya çalışılır, tıbbi çerçevedeki beklentiler göz önünde bulundurulup kişinin anatomik yapısına göre uygun bir teknik seçilirse labioplasti ameliyatları sonuçları oldukça yüz güldürücüdür. Nadiren kişiyi mutsuz eden noktalar oluşabilir bunlar için hastaların çok azına revizyon gerekebilir.

Labioplasti sonrası karşılaşılacak olumsuz durumlar nelerdir?

Labioplasti ameliyatları sonrası kanama,enfeksiyon, yara iyileşmesi bozuklukları oluşabilir. Ancak dikkatli değerlendirme ve uygun teknik seçimi ile bu sorunlar çok nadiren görülebilir. Ameliyat öncesi mantar enfeksiyonu varlığı iyileşmeyi olumsuz etkileyebilir mutlaka bu durumun tedavisi sağlandıktan sonra cerrahi uygulanmalıdır.

Labioplasti ameliyatı ücretleri ne kadardır?

Labioplasti,genital iç dudak estetiği, ücretleri hastaneye, cerraha, yapılacak işlemlere göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle öncelikle hekimize görüşüp muayenenizi olmanız ve ücretlendirme ile ilgili hekiminizden bilgi almanız önerilir.

https://www.nurgulaltuntas.com/genital-estetik

91 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page