Burun Estetiği Bakım Formu

En son güncellendiği tarih: 13 Eki 2019


Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar


1. Ameliyat bitiminde burun içinde tamponlar olduğu için ağzınızdan nefes almak zorunda kalabilirsiniz. Bu durum boğazda kuruluğa ve sızıya neden olabilir. Bol bol ılık sıvı gıda tüketin.

2. İlk 48 saat boyunca soğuk uygulama yapın, kullanılan buz materyallerinin +4 derece olması yeterlidir, buzluktan çıkardıktan 1-2 dakika sonra burun üzerine yerleştirin.

3. İlk 3-4 gün sıvı, yumuşak gıdalar ile beslenin. Bol su için, günde 1 bardak yeşil çay ödemlerin azalmasına yardımcı olabilir.

4. Burundan sızıntı şeklinde kanama olması normaldir, kanadıkça gazlı bez ile sileblirsiniz veya hastanede yerleştirilen şekilde burun ucuna gazlı bez tampon yapıştırıp sık sık değiştirebilirsiniz.

5. İlk hafta göz çevrenizde şişlik morluk olması normaldir. Bunu azaltmak için başını yüksekte olacak şekilde yatın. Gün içinde yatmaktan çok oturmayı veya ayakta dolaşmayı tercih edin.Kendinizi iyi hissediyorsanız dışarı çıkmanızda sakınca yoktur.

6. Ameliyat sonrası hafif sızılar olması normaldir. Reçetenizde belirtilen ağrı kesiciyi günde 3 defa kullanabilirsiniz.

7. Ameliyattan 48 saat sonra başını geri doğru atarak saçınızı yıkayabilir, ılık vücut duşu alabilirsiniz. Burun bantlarının ıslanmamasına dikkat edin. Islanırsa kurutma makinesi ,ile kısık ayarda kurutabilirsiniz.

8. Burun tamponu çıktıktan 3 gün sonra okyanus suyu ile burnunuzu temizleyebilirsiniz.

9. Ameliyat sonrası 6-8 hafta burunda kabuk , pıhtı gelebilir , burun için verilen merhemi ve okyanus suyunu kullanmanız yeterlidir.

10. İlk 3 ay burunda kuruluk olması normaldir, bu süre uzayabilir, okyanıs suyu ve merhem ile nemlendirme yapabilirsiniz.

11.Ameliyattan sonraki ilk 3 ayda zaman zaman burnunuzda tıkanıklık ve nefes alma problemi, burnunuz sabah kalktığınız zaman şiş ve ucunun hissiz olması görülebilir.Telaşlanılacak bir durum yoktur bu şikayetleriniz zamanla geçecektir.

12. Önden açılan giysiler giymeye özen gösterin.

13. Hamam, sauna, solarium, gözlük kullanımı ilk 3 ay önerilmemektedir.

14. Geçici olarak koku almada sorunlar yaşanabilir, zamanla normale dönecektir.

15. Hapşırmak burnunuza zarar vermez. Ancak burun kanamasına neden olabilir. Çok fazla hapşırığınız gelirse gözlerinizi kapatıp başınızı hafifçe öne eğerek ve dilinizi kuvvetlice damağınıza bastırarak hapşırığınızı geçirebilirsiniz. Buna rağmen hapşırık hissi geçmiyorsa ağzınızdan hapşırın.

16.. Reçetenizde bulunan antibiyotiği düzenli kullanın.

17. Acil durumlarda doktorunuza başvurunuz.

#burunestetiğikocaeli #burunestetiğikocaeliizmitestetik #kocaeliestetik #plastikcerrah

9 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

WHATSAPP

+90 505 799 29 98

TELEFON

+90 262 331 61 61

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

ADRES

İzmit Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:125

(Akbank E 5 şubesi üstü)

HASTANELER

Özel Kocaeli Acıbadem 

Gebze John Hopkins ASM

Özel Cihan Hastanesi

Bu site  Op.Dr.Nurgül Altuntaş tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada verilen bilgiler doktor muayenesi yerini tutmaz, reçete veya tedavi amaçlı kullanılamaz.

Tedavi önerileri kişiye göre değişeceği için size uygun tedaviyi öğrenmek için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Tasarım by @opdrnurgulaltuntas  Her hakkı saklıdır.