Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası


Kepçe kulak deformitesi en sık görülen kulak anomalisidir. Kulak kıkırdağındaki kıvrımların gelilmemesi, kulak orta bölümündeki kıkırdakların büyük olması kulak ile saçlı deri arasındaki açının artmasına ve kulakların çıkıntılı görünmesine yol açar. Bu durum cerrahi olarak düzeltilebilir.


Kepçe kulak ameliyatı her yaşta uygulanabilir. Çocuklarda genel anestezi gerekirken erişkinlerde lokal anestezi altında yapılabilir. Kulak kıvrımları yeniden oluşturularak kulak kıkırdakları şekillendirilir ve kulak ile saçlı deri arasındaki açı azaltılarak çıkıntılı görünüm ortadan kaldırılır.

Kulak ameliyatı sonrası birkaç gün kulak çevresi pansuman ile kapatılır. İlk haftalarda kuşağı koruyucu bandan takmak önemlidir. Kulak tam şeklini ortalama üç ayda alır. İyileşme süreci tamamlandığında kulaklarda asimetri, kıkırdakta düzensizlik görülebilir. Çok nadiren kulakla saçlı deri arasındaki açıda yeniden artış oluşabilir.

#kepçekulak #kulakestetiği #drnurgulaltuntas #kocaeliestetikcerrah

23 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

WHATSAPP

+90 505 799 29 98

TELEFON

+90 262 331 61 61

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

ADRES

İzmit Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:125

(Akbank E 5 şubesi üstü)

HASTANELER

Özel Kocaeli Acıbadem 

Gebze John Hopkins ASM

Özel Cihan Hastanesi

Bu site  Op.Dr.Nurgül Altuntaş tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada verilen bilgiler doktor muayenesi yerini tutmaz, reçete veya tedavi amaçlı kullanılamaz.

Tedavi önerileri kişiye göre değişeceği için size uygun tedaviyi öğrenmek için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Tasarım by @opdrnurgulaltuntas  Her hakkı saklıdır.