top of page

özgeçmiş röportaj


Kocaeli’ye geliş süreciniz nasıl oldu?

Uzman olduğumuzda mecburi hizmeti yapmak zorundayız, benim başvurduğum kurada Kocaeli vardı, seçtim ve şans eseri buraya gelmiş oldum. Mart 2012’de Seka Devlet Hastanesi’ne geldim ve iyi ki de gelmişim. Zaten ailemin yarısı Kocaeli’deydi, yılda üç dört kez geliyordum yakınlarımızı ziyaret için ve o yüzden de şehre hiç yabancılık çekmedim. Bunun dışında Seka Devlet Hastanesi’nin ekibi de çok güzeldi ve hala da öyledir. Orada inanılmaz günler geçirdim, çok güzel bir ekiple çalıştım. Hepsiyle hala görüşürüm, yakın dostluklar kurma şansım oldu ve hepsinin yeri benim için özeldir. Mecburi hizmetim bitince özel muayenehanemde çalışmaya başladım zaten hep hayalim kendi yerimde çalışmaktı bunu gerçekleştirmiş oldum.


 

“ÖZELE GEÇME FİKRİ HASTALARIMA DAHA FAZLA VAKİT AYIRMA İSTEĞİMDEN DOĞDU.”

Neden hayalinizde özel çalışmak vardı ve nasıl aldınız bu kararı?

Abimin Plastik Cerrah olmasının etkisi vardı, O da özele geçmişti ve daha rahat çalışacağımı söyleyerek bu fikri bana önerdi. Bir diğer sebep ise devletteyken insanlara yeterli zaman ayıramadığımı düşünmemdi çünkü hastalarımla uzun uzun konuşmayı, onlara yapılacak işlemlerin ayrıntılarıyla anlatmayı çok önemsiyorum. Ama devlette bu zor oluyordu, hastaya kısa bir zaman ayırabiliyorsunuz; sonuçta önemli bir estetik ameliyatı yapıyorsunuz,ama yeterince bilgilendirecek vaktiniz olmuyor. Özele geçme fikri, hastalarıma daha fazla vakit ayırma isteğimden doğdu. Burada da istediğim gibi bunu sağlayabiliyorum. Diğer bir nedeni de kadınların çalışma hayatında olmasını, yükselmesini ve bir yerlere gelmesini önemseyen bir insanım. Ne kadar çok kadını evinden alıp bir yere getirirsem iş hayatına dahil olmalarına vesile olabilirsem daha iyi hissedeceğimi biliyordum. Burada çalışanların hepsi de daha önce iş deneyimleri olmayan ama burada kendilerine çok güzel yer bulan insanlardır ve ben buna da devam etmek isterim. Sonuç olarak Kasım 2014’de özel muayenehanemi açmış oldum.

Burun ameliyatlarınıza baktığımızda hakikaten bir doğal görüntü var, bu işlemdeki hassasiyetiniz nedir acaba?

Burun estetiği en zor ameliyatlardan birisidir çünkü birçok değişkenin bir arada olduğu bir yapıdır. Ben elimden geldiği kadar uygun teknikler kullanarak hastaya özgü bir burun şekli yapmayı hedefliyorum. Ancak bütün hastaları yüzde yüz mutlu etmek mümkün olmayabilir, öncelikle bunu hastalara ayrıntılı bir şekilde anlatmak,ameliyatın detaylarını bilerek ameliyata girmelerini sağlamak gerektiğine inanıyorum. Hastanın gerçekten kendisinin istemesi ve doktoruna güvenmesi çok önemlidir. Çünkü burun estetiği önemli bir ameliyat, yüzünüzün ortasındaki bir organın yapısını değiştiriyorsunuz. Ameliyat öncesinde çok titiz bir planlama yaparak, hastaları ayrıntılı inceleyerek, kişiye özgü teknikler tercih ederek mümkün oldukça doğal sonuçlar elde edilebilir.

16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page