top of page

Jawline dolgu nedir?

Jawline nedir? Jawline dolgu nedir? Jawline dolgu kalıcı mıdır?


Jawline nedir?


Jawline çenenin yan bölümünü tariflemek için kullanılan bir terimdir. Çene hattı şeklinde de ifade edilebilir.


Bu hattın belirgin olması gençlik ve güzellik hissi verir. Çene ucu , çene kemiği köşesi ve bunlar arasındaki bölgenin boyundan ayıredilebilir olması estetik açıdan önemlidir. Çene hattı çok farklı şekillerde ortaya çıkabilir. Çene kemiğinin, dişlerin, kasların, yağ yastıkçıklarının ve yumuşak dokuların yapısı çene hattının görünümünü etkiler. Çene bölgesindeki sorunlar iyi değerlendirilmeli dolgu enjeksiyonları öncesinde ortodonti tedavi, çene cerrahisi gibi işlemler gerekip gerekmediğine bakılmalıdır.


jawline dolgu
jawline dolgu


Jawline dolgu nedir?


Çene hattındaki bazı sorunların giderilmesi için dolgu materyallerinden yararlanılabilir. Jawline belirgin hale getirilebilir, çene konturuna daha estetik bir görünüm kazandırılabilir, bazı asimetriler giderilebilir.


Jawline dolgu kalıcı mıdır?


Jawline dolgusu için hyaluronik asit içerikli geçici dolgular kullanılır. Dolgu maddelerinin kalıcılığı ortalama 1 yıldır. Kişisel faktörlere bağlı olarak bu süre daha uzun ya da daha kısa olabilir. Jawline dolgu yaptırmadan önce belli aralıklarla tekrarlanması gerektiğini -tüm diğer geçici dolguların kullanıldığı işlemlerde olduğu gibi- iyice değerlendirmekte fayda var.


Jawline dolgu nasıl uygulanır?


Dolgu işlemleri bu konuda yetkili ve deneyimli bir hekim tarafından steril şartlarda uygulanmalı. Çene ucu, çene kemiğinin açılandığı bölgeye ve aradaki hatta genelde ince kanüllerle uygulanır.Ortalama 30 dk sık bir işlemdir. İşlem sonrasında uygulama bölgesinde ödem, nadiren morluk görülebilir.


Jawline dolgusu kimlere uygulanır?


Çene kemiğinde hafif gelişim bozukluğu olan, diş yapısında anormallik bulunmayan 40 yaş altı kişiler jawline dolgu için daha uygundur. Yaşla birlikte çene hattına biriken yumuşak dokuların yarattığı çene konturu bozukluğu için çene hattı dolgusu pek uygun olmaz. Erkeklerde jawline dolgu daha keskin bir çene hattı oluşturarak daha iyi sonuçlar verebilir.Yüz yapısına göre bazı kadınlarda biraz erkeksi bir görünüm oluşturabileceği akılda tutulmalı hasta seçiminde buna dikkat edilmelidir.

Unutmayınız ki estetik işlemlerde uygun hastalarda hastalarda daha güzel sonuçlar alınır. En önemli adım hasta seçimidir.250 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page