top of page

Yanak ve Elmacık Kemiği Dolgusu


Yanak ve Elmacık kemiği dolgusuna neden ihtiyaç duyulur?

Yanak ve elmacık kemiği dolgusu yaşla birlikte veya aşırı kilo vermeye bağlı bu bölgelerde görülen değişiklikleri restore etmek için kullanılır. Genel olarak elmacık kemiklerinin çıkık olması, çene hattının belirgin olması ile ortaya çıkan üçgen yüz şekli ideal bir görünüm olarak kabul edilir. Her yüzde bu görünümbulunmayabilir veya yaşla birlikte oluşan değişiklikler ile yanak bölgesindeki dokuların gülüş çizgilerine doğru birikmesi ile elmacık kemik bölgesinde volum azalması ve ağız çevresi çizgilerin derinleşmesi ortaya çıkabilir.


 

Yanak ve elmacık bölgesi nasıl düzeltilir?

Yanak ve elmacık bölgesindeki volum kayıpları kişinin kendi vücudundan elde edilen yağ dokusu veya hayluronik asit içeren dolgular ile restore edilebilir. Deformite azsa ameliyat gerektirmeyen hazır dolgular daha çok tercih edilir. Eğer volum kaybı fazla ise veya ileri yaşlarda ameliyatsız sonuç alınamayacak kişilerde yağ enjeksiyonu veya yüz germe ameliyatları önerilir.

Yanak ve Elmacık kemiği dolgunlaştırma nasıl uygulanır?

Kişilerin şikayetine veya gereksinimine göre değişmekle birlikte genel olarak yanak ve elmacık kemiği dolguları birlikte uygulanır. Hazır dolguların çok çeşitli şekilleri bulunmaktadır , dolgu maddelerinde FDA onayı olan bir ürünü tercih etmek hasta güvenliği açısından önemlidir. Mutlaka doktorunuzdan tercih edilen ürün hakkında bilgi edininiz.

Yanak ve elmacık bölgesine ne kadar dolgu yapılır?

Yanak ve elmacık bölgesine yapılacak dolgu kişinin yüz bütünlüğünü bozmadan, rahatsız edici aşırı görünümlere kaçmadan doğal sınırlar içinde olmalıdır. Uygulama 15-20 dk içinde ayaktan yapılabilir. Nadiren uygulama bölgesinde hafif morluk olabilir. Kişi iş ve sosyal hayatına devam edebilir. Uygulamadan sonraki 2 hafta içinde yeniden değerlendirme yapılarak gerekirse touch-up uygulanır.

Op.Dr.Nurgül ALTUNTAŞ

Kocaeli Estetik Cerrahi

79 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page