Yüz Nasıl Yaşlanır?

En son güncellendiği tarih: 9 Eki 2019Yaşlanmanın etkileri öncelikle yüz bölgesinde farkedilmeye başlar. Yüz yaşlanmasında sadece derinin yıpranması ve yaşlanması söz konusu değildir. İskelet sisteminden cilde kadar bütün alanlarda yaşla birlikte değişiklikler oluşur.

Yaşla birlikte öncelikle kemik kitlesinde azalma, kasların ve cilt altı dokuların kemiğe tutunmasını sağlayan bağlarda gevşeme buna bağlı olarak volüm kayıpları ve sarkma ortaya çıkmaktadır. Yıllar içinde yapılan mimikler ile yerleşen kırışıklıklar özellikle alın ve göz çevresinde belirgin olarak görülür.

Göz kapaklarında sarkmaya bağlı deri katlantıları görmeyi engelleyecek boyutlara ulaşabilirken alın ,kaş ünitesi de sarkarak yorgun bir ifadeye yol açar. Alt göz kapağında torbalanma,kırışıklık,göz yaşı oluğu deformitesi göz çevresinde yaşla birlikte ortaya çıkan sorunlar arasındadır.

Ağız çevresinde kırışıklık, burun yanak çizgisinde derinleşme , gıdıda yağlanma ve sarkma , boyunda sarkma ve kırışıklık alt yüz bölgesinde ortaya çıkan değişikliklerdir.

Yüzdeki bu sorunlarla erken yaşlarda ameliyatsız estetik işlemlerle mücadele etmeye çalışırken orta yaşın üzerinde çeşitli estetik ameliyatlar uygulanır.


6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

WHATSAPP

+90 505 799 29 98

TELEFON

+90 262 331 61 61

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

ADRES

İzmit Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:125

(Akbank E 5 şubesi üstü)

HASTANELER

Özel Kocaeli Acıbadem 

Gebze John Hopkins ASM

Özel Cihan Hastanesi

Bu site  Op.Dr.Nurgül Altuntaş tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada verilen bilgiler doktor muayenesi yerini tutmaz, reçete veya tedavi amaçlı kullanılamaz.

Tedavi önerileri kişiye göre değişeceği için size uygun tedaviyi öğrenmek için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Tasarım by @opdrnurgulaltuntas  Her hakkı saklıdır.