top of page

DOLGU ENJEKSİYONU SİZİ ENDİŞELENDİRİYOR MU?

Güncelleme tarihi: 10 Eki 2019


Hyaluronik asit içerek dolgu maddeleri günümüzde sık tercih ettiğimiz ameliyatsız estetik yöntemidir. Özellikle yüz bölgesindeki sarkma kırışıklık ve göz altı çöküklüklerinde dolgu maddeleri oldukça etkileyici sonuçlar verir.


 

Dolgu enjeksiyonları özellikle ilk kez uygulama yaptıran kişilerde bazen tedirginliğe sebep olabilir. En çok merak edilen nokta doğal bir görünüm olup olmayacağı ve tabi ki asimetri, fazla şişlik , allerjik reaksiyon gibi yan etkilerin ortaya çıkıp çıkmayacağıdır.

Dolgu maddeleri uygulanırken kalitesi tescillenmiş ürünlerin tercih edilmesi, uygun hijyenik koşulların sağlanması allerji enfeksiyon gibi olasılıkları en aza indirir. Görsel olarak tatmin edici bir sonuç elde etmek için ise dolgu enjeksiyonlarında bu konuda yeterli bilgi , yetki ve tecrübeye sahip plastik cerrahi ya da dermatoloji doktorlarının tercih edilmesi önemlidir.

Her estetik uygulama az da olsa riskler içerir, bir uygulamayı yapmak kadar nadir de olsa ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunu ivedilikle ve doğru biçimde çözebilmek de önemlidir. Bu nedenle uygulama yapan hekimin hem iyi bir görsel sonuç hem de sorunların hızla ortadan kaldırılmasını sağlaması için yeterli bilgi ve deneyime sahip olması gerekir.

Dolgu maddleri zamanla vücut tarafından eritildiği için uygun yere dikkatli şekilde uygulandıklarında kalıcı etki bırakmazlar.

21 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page