Onarım Cerrahisi Nedir?

En son güncellendiği tarih: 13 Eki 2019


Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümü daha çok Estetik Cerrahi alanında gündemde olsa da çok çeşitli rekonstrüktif (onarım cerrahisi) ameliyatın gerçekleştirildiği bir daldır.

Onarım cerrahisinde en çok uygulanan ameliyatlar travma ya da cerrahiye bağlı doku kayıplarının onarımıdır. Travma sonrası doku kayıpları çoğunlukla trafik kazası, iş kazası, yanıklar nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Cerrahiye bağlı doku kayıpları ise tümör cerrahisi sonrası oluşan kayıplardır.


Doku kayıpları deri ve daha karmaşık dokuların bir arada transferi ile kapatılabilir. Burada doku kaybının yeri derinliği hastanın genel durumuna göre yapılacak cerrahiye karar verilir.

Onarım cerrahisinde uygulanan diğer ameliyatlar el yaralanmalarının onarımı, doğuştan bozuklukların düzeltilmesi, yüz kırıklarının onarımı gibi ameliyatlar sayılabilir.

El yaralanmalarındaki ve yanıklar dışındaki müdahaleler çoğunlukla acil müdahale gerektirmez. Hastanın genel durumunun uygun olduğu bir zamanda gerçekleştirilebilir.

Op.Dr.Nurgül ALTUNTAŞ

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı


9 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

WHATSAPP

+90 505 799 29 98

TELEFON

+90 262 331 61 61

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember

ADRES

İzmit Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. No:125

(Akbank E 5 şubesi üstü)

HASTANELER

Özel Kocaeli Acıbadem 

Gebze John Hopkins ASM

Özel Cihan Hastanesi

Bu site  Op.Dr.Nurgül Altuntaş tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada verilen bilgiler doktor muayenesi yerini tutmaz, reçete veya tedavi amaçlı kullanılamaz.

Tedavi önerileri kişiye göre değişeceği için size uygun tedaviyi öğrenmek için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Tasarım by @opdrnurgulaltuntas  Her hakkı saklıdır.